Ann Linde

Utrikesminister från den 10 september 2019. Utrikeshandelsminister och minister med ansvar för nordiska frågor: 21 januari 2019 – 9 september 2019. EU- och handelsminister: 25 maj 2016 – 20 januari 2019.

Innehåll från Ann Linde

RSS Mail
Prenumerera

Totalt 470 träffar.